strona główna - Podpis elektroniczny

Podpis elektroniczny

WSTECZ

Podpis elektroniczny to obecnie coraz bardziej popularne narzędzie w przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości i obszaru działania. Dzięki niemu możemy w bardzo prosty sposób zaoszczędzić czas i pieniądze.

Do czego służy podpis elektroniczny

Podpis elektroniczny to zbiór środków technicznych i prawnych, które identyfikują tożsamość jego posiadacza. Zapewniają tym samym autentyczność i powodując skutki prawne dokumentów elektronicznych, na których się znalazł. Brzmi to może dość skomplikowanie, ale w rzeczywistości oznacza tyle, będziemy mogli podpisać i nadać moc prawną dokumentom bez ruszania się sprzed ekranu komputera.

Gdzie możemy wykorzystać tę formę podpisu

Podpis elektroniczny jest niezwykle przydatny w większości firm. Dzięki niemu możemy przez internet prowadzić wymianę dokumentów z ZUS’em, Urzędem Skarbowym, czy naszymi kontrahentami oddalonymi nawet o dziesiątki tysięcy kilometrów. Oszczędzamy w ten sposób czas, pieniądze i nerwy, nie stoimy bowiem godzinami w kolejkach. Podpis cyfrowy sprawdzi się też doskonale na wszelkich fakturach i zleceniach, co znacząco przyśpieszy przepływ dokumentów w firmie, a co za tym idzie zwiększy jej efektywność.

Jak wyrobić sobie podpis elektroniczny

Specjaliści z firmy ItDesk, posiadają szereg ustawowych uprawnień, by móc zaoferować swoim partnerom możliwość wyrobienia sobie podpisu elektronicznego. W tym celu należy skontaktować się z naszą firmą i umówić się na spotkanie.
Warto pamiętać, że koszty podpisu elektronicznego można wliczyć w koszty uzyskania dochodu, w ramach prowadzonej przez nas firmy, dzięki czemu rzeczywiste wydatki są minimalne.

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Dodaj załącznik