strona główna - Obsługa informatyczna firm (ITIL v3)

Obsługa informatyczna firm (ITIL v3)

WSTECZ

Outsourcing IT – stała opieka informatyczna dla firm od 300 zł miesięcznie

Firma itDesk zapewnia 24-o godzinną kompleksową opiekę informatyczną dla małych i średnich przedsiębiorstw. Utrzymanie własnego działu IT jest często bardzo kosztowne i nie gwarantuje odpowiedniego poziomu świadczonych usług. Powierzając infrastrukturę informatyczną naszej opiece, powierzacie ją sprawdzonemu przez inne firmy partnerowi, zyskując bezpieczeństwo oraz silne wsparcie w biznesie.

Zalety outsourcingu

Zalety outsourcingu:

 • Opłata za korzystanie z opieki informatycznej jest dużo niższa niż zatrudnienie i szkolenie informatyka, bądź utrzymanie własnego działu IT. Zatrudniając zewnętrzną firmę nie martwisz się o składki ZUS, chorobowe i urlopy pracowników. W zamian otrzymujesz co miesiąc fakturę VAT.
 • Możliwość skoncentrowania się firmy na kluczowych zadaniach, co podnosi jej efektywność.
 • Usługa realizowana jest przez zespół serwisantów o różnych specjalizacjach, dzięki transferowi wiedzy usługi będą wykonane zawsze z najwyższą jakością
 • Uproszczenie struktury organizacyjnej.
 • Świadczenie usług informatycznych przez zespół ekspertów z dziedziny IT zwiększa wydajność, zapewnia wysoką jakość oraz gwarantuje bezpieczeństwo.
 • Jako partner dystrybutorów sprzętu komputerowego, zapewniamy obsługiwanym przez nas firmom niższe ceny przy zakupach.
 • Firmy, które skorzystają z naszej oferty, uzyskują dostęp do 24-o godzinnej, przez 365 dni w roku pomocy technicznej pod numerem telefonu wskazanym w umowie. W razie awarii wypożyczamy sprzęt zastępczy, umożliwiając nieprzerwaną pracę.

Umowa serwisowa na usługi informatyczne wraz z SLA:

W ramach podpisanej umowy serwisowej oferujemy naszym klientom pakiet godzin serwisowych za stałą opłatą miesięczną do wykorzystania na:

 • awarie
 • konserwacje sprzętu i oprogramowania
 • archiwizację danych
 • szkolenia pracowników
 • pomoc techniczną

Aby przybliżyć naszą ofertę na usługi informatyczne przygotowaliśmy trzy pakiety serwisowe.

Serwis BasicSerwis StandardSerwis Pro 
Opis pakietudo 4 stanowisk komputerowych
Pn-Pt: 8:00 – 17:00
5-9 stanowisk komputerowych
Pn-pt: 8:00 – 17:00
od 10 stanowisk komputerowych
Pn-Pt: 8:00 – 17:00
Okres trwania umowy (miesiące)121212
Opłata miesięczna (netto)300 zł600 zł1000 zł
Ilość darmowych godzin serwisowych w umowie2510
Maksymalny czas reakcji w przypadku awarii (godziny)643
Pomoc zdalnaTAKTAKTAK
Telefoniczny HELP-DESKTAKTAKTAK
Naprawa komputerów w tym samym dniu lub sprzęt zastępczyNIETAK*TAK*
Podstawowe szkolenie pracownikówNIETAKTAK
Dostęp do portalu itDesk dla klientów ( HelpDesk online )
https://panel.informatyk360.pl
TAKTAKTAK
Funkcja Administratora Systemów Informatycznych (opcja)brak+500 zł+500 zł
Cena godziny poza pakietem (netto)110 zł100 zł90 zł

*sprzęt zastępczy jest wypożyczany na czas naprawy zgodnie z obowiązującym cennikiem wypożyczenia sprzętu informatycznego.

Każda umowa serwisowa może być negocjowana oraz dostosowana do potrzeb naszego klienta.

Jeżeli żaden z naszych pakietów nie spełnia Twoich oczekiwań, przygotujemy pakiet specjalnie dla Ciebie.

Nasz kodeks postępowania dla Twojej firmy

ITIL to Information Technology Infrastructure Library, co można przetłumaczyć na kodeks postępowania działów informatycznych. Jego pierwsza wersja powstała na zlecenie Brytyjskiego Rządu i zawierała zbiór zasad, wytycznych co do oferowania usług informatycznych.

Rządowe wytyczne i wysokie standardy obsługi teraz możliwe także w Twojej firmie.

Obsługa informatyczna ITIL v3

Obecnie obowiązuje obsługa informatyczna ITIL  w wersji 3, wedle której postępują specjaliści w naszej firmie.  Wersja trzecia bazuje na cyklu życia usługi IT. Cykl ten znacząco różni się od cyklu życia produktu i składa się z 5 faz:

 • Service Strategy – Strategia Usługi;
 • Service Design – Przygotowanie Usługi;
 • Service Transition – Wdrożenie Usługi;
 • Service Operation – Produkcja;
 • Continual Service Improvement – Ciągłe Udoskonalanie Usługi.

Cykl ten w odróżnieniu od wspomnianego już cyklu życia produktu nie jest jednostajny, a poszczególne etapy mogą się przenikać wzajemnie.  Podstawą jest tu strategia usługi, która budowana jest przez ItDesk razem z kontrahentem. Wyznacza ona perspektywę celu; miejsca, gdzie obecnie się znajdujemy i jego otoczenie; plan- realizacje drogi do celu i standardy organizacyjne (ilość niezbędnych zasobów, czasu, środków możliwych do wykorzystania). Na tej podstawie dokonuje się przygotowania usługi (wraz z jej testami), wdrożenia i późniejszego użytkowania.

Ciągła ewolucja Twoich usług

W odróżnieniu od klasycznych produktów usługa cały czas ewoluuje, jest analizowana, dopracowywana i udoskonalana. Dzięki czemu, z czasem można niejako zamknąć koło, czyniąc dany poziom usługi punktem wyjścia strategii kolejnego etapu.
Dzięki takiej kontynuacji przedsiębiorca ponosi niższe koszty, dysponuje też ciągle „żywym” produktem, który nieustannie modyfikowany współgra ze zmieniającym się otoczeniem.

Dzięki naszej obsłudze informatycznej, Twój biznes cały czas ewoluuje, dostosowując się do dynamicznych zmian otaczającego go rynku.

Reasumując ItDesk, działając zgodnie ze standardami ITIL v3, oferuje swoim kontrahentom elastyczną, długotrwałą i stale udoskonalaną obsługę informatyczną.

Stała opieka informatyczna dla firm:

W ramach stałej opieki informatycznej nasi specjaliści są dostępni dla Twojej firmy 24 godziny na dobę. Przejmujemy pełną opiekę nad infrastrukturą informatyczną w firmie i dbamy o to, by Twoi pracownicy mogli pracować na komputerach wydajnie i bezawaryjnie.

Przed podjęciem współpracy ustalamy krytyczne punkty infrastruktury oraz warunki umowy. Następnie usuwamy wszelkie awarie, modernizujemy infrastrukturę sieciową, przeprowadzamy audyt sprzętu i oprogramowania oraz wstępne szkolenie pracowników.

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta na usługi informatyczne, wyślij zapytanie ofertowe, bądź skontaktuj się telefonicznie z naszym przedstawicielem.

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Dodaj załącznik