strona główna - Integracja ze sklepem internetowym

Integracja ze sklepem internetowym

WSTECZ

Integracja ERP z e-commerce ( multi shop )

Mało kto wyobraża sobie obecnie przedsiębiorstwo bez własnej strony i sklepu internetowego. Dodatkowy kanał sprzedaży wiąże się jednak z wieloma niedogodnościami wynikającymi z prowadzeniem obsługi stanów magazynowych, zamówień i komunikacji z klientami. Rozwiązaniem tego problemu jest integrator pozwalający zautomatyzować większość procesów związanych z zarządzeniem sklepem internetowym tj:

  • obsługa wielu sklepów internetowych ( multi shop )
  • aktualizacja stanów magazynowych, rezerwacja stanów magazynowych po stronie ERP
  • aktualizacja ceny detalicznej produktów
  • aktualizacja cen hurtowych produktów ( przypisanych do grupy kontrahentów )
  • aktualizacja oraz tworzenie kartotek kontrahentów
  • dodawanie zamówień oraz ich aktualizacja zarówno w systemie ERP jak i sklepie internetowym ( e-commerce )
  • zarządzanie cechami, atrybutami oraz kategoriami produktów w sklepie internetowym
  • dostęp do płatności i faktur

Dzięki implementacji powyższego rozwiązania otrzymasz możliwość zdalnego kierowania obszarem związanym z kontrahentami, zamówieniami, produktami i fakturami.

Wspierane systemy:

ERP: enova365, WFMAG, SubiektGT, ERP wspierający wymianę elektroniczną EDI

e-commerce: Magento, PrestaShop, Selly, Sote, platformy B2B i B2C, platforma sprzedająca wspierająca EDI

Platforma może zostać również dostosowana pod wskazany przez klienta system.

Kontrahenci

Ta część integracji odpowiada za bazy danych. Związana jest z naszymi partnerami handlowymi, jak i pojedynczymi, incydentalnymi klientami. Pozwala, między innymi, na tworzenie grupy docelowych, importowaniu baz adresowych i kontaktowych oraz tworzeniu limitów kredytowych na podstawie danych zawartych w naszym systemie ERP i wysyłaniu ich do systemu e-commerce. Dzięki zaś możliwości ręcznego wprowadzenia definiowania kontrahentów mamy możliwość tworzenia całkowicie zindywidualizowanych grup, spełniających najbardziej szczegółowe warunki.

Zamówienia

Integracja zamówień jest jedną z najczęściej zachwalanych możliwości naszego autorskiego dodatku. Pozwala ona na automatyczne pobieranie zamówień ze sklepu internetowego lub platformy B2B oraz zarządzenia i import statusów z powrotem do sklepu. Moduł ten umożliwia obsługę różnorakich form płatności i dostaw, przesył dodatkowych informacji dotyczących sprzedaży ze sklepu do ERP, możliwość anulowania całego zamówienia z poziomu systemu zarządzania firmą. Ponadto synchronizacja ta proponuje stworzenie kartoteki kontrahentów na podstawie składanych przez nich zamówień. Rozwiązanie to doskonale łączy się z zaawansowaną obsługą rabatów, skierowanych zarówno do grup jak i pojedynczych klientów.

Towary/produkty

Integrator odpowiedzialny jest również za wystawianie na strony sklepów internetowych, produktów znajdujących się w bazie systemu magazynowego oraz za automatyczną zmianę ich cen, atrybutów czy stanów magazynowych. System oprócz produktów importuje i synchronizuje również opisy, kody EAN czy ceny promocyjne. Zaawansowane możliwości konfiguracji pozwalają ponadto na tworzenie różnych cen produktu, w zależności od platformy sprzedaży oraz grup cenowych kontrahentów.

Architektura platformy integrującej

Aplikacja działa samodzielnie w postaci usługi zainstalowanej na serwerze wykonując wszystkie operacje w tle. Wszelkie konflikty realizowane są automatycznie i nie wymagają ingerencji użytkownika. Proces integrujący dane wywoływany jest w zadanym odstępie czasowym. Istnieje również możliwość skonfigurowania wymiany danych odnośnie zamówień oraz stanów magazynowych pomiędzy systemami w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu Webserwisu.

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Dodaj załącznik