strona główna - Podpis elektroniczny

Podpis elektroniczny

WSTECZ

Podpis elektroniczny to obecnie coraz bardziej popularne narzędzie w przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości i obszaru działania. Dzięki niemu możemy w bardzo prosty sposób zaoszczędzić czas i pieniądze.

Do czego służy podpis elektroniczny?

Podpis elektroniczny to zbiór środków technicznych i prawnych, które identyfikują tożsamość jego posiadacza, zapewniając autentyczność i powodując tym samym skutki prawne dokumentów elektronicznych, na których się znalazł. Brzmi to może dość skomplikowanie, ale w rzeczywistości oznacza to, że będziemy mogli podpisać i nadać moc prawną dokumentom bez ruszania się sprzed ekranu komputera.

 

Gdzie możemy wykorzystać podpis elektroniczny?

Podpis elektroniczny jest niezwykle przydatny w większości firm. Dzięki niemu możemy przez internet prowadzić wymianę dokumentów z ZUS’em, Urzędem Skarbowym czy naszymi kontrahentami oddalonymi nawet o dziesiątki tysięcy kilometrów. Oszczędzamy w ten sposób czas, pieniądze i nerwy, nie stoimy bowiem godzinami w kolejkach. Podpis elektroniczny sprawdzi się też doskonale na wszelkich fakturach i zleceniach. Znacząco przyśpieszy przepływ dokumentów w firmie, a co za tym idzie zwiększy efektywność.

 

Jak wyrobić sobie podpis elektroniczny

Specjaliści z firmy ItDesk, posiadają szereg ustawowych uprawnień, by móc zaoferować swoim partnerom możliwość wyrobienia sobie podpisu elektronicznego. W tym celu należy skontaktować się z naszą firmą i umówić się na spotkanie.
Warto pamiętać, że koszty uzyskania podpisu elektronicznego można wliczyć w koszty uzyskania dochodu, dzięki czemu rzeczywiste kwoty są minimalne.

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Dodaj załącznik