strona główna - Obsługa informatyczna firm (ITIL v3)

Obsługa informatyczna firm (ITIL v3)

WSTECZ

ItDesk oferuje bardzo zaawansowaną obsługę informatyczną bazujące na kodeksie ITIL w wersji trzeciej. Zapewniając wysoki poziom serwisu i satysfakcję klienta.

Nasz kodeks postępowania dla Twojej firmy

ITIL to Information Technology Infrastructure Library, co można przetłumaczyć na kodeks postępowania działów informatycznych. Jego pierwsza wersja powstała na zlecenie Brytyjskiego Rządu i zawierała zbiór zasad, wytycznych co do oferowania usług informatycznych.

Rządowe wytyczne i wysokie standardy obsługi teraz możliwe także w Twojej firmie.

Obsługa informatyczna ITIL v3

Obecnie obowiązuje obsługa informatyczna ITIL  w wersji 3, wedle której postępują specjaliści w naszej firmie.  Wersja trzecia bazuje na cyklu życia usługi IT. Cykl ten znacząco różni się od cyklu życia produktu i składa się z 5 faz:

  • Service Strategy – Strategia Usługi;
  • Service Design – Przygotowanie Usługi;
  • Service Transition – Wdrożenie Usługi;
  • Service Operation – Produkcja;
  • Continual Service Improvement – Ciągłe Udoskonalanie Usługi.

Cykl ten w odróżnieniu od wspomnianego już cyklu życia produktu nie jest jednostajny, a poszczególne etapy mogą się przenikać wzajemnie.  Podstawą jest tu strategia usługi, która budowana jest przez ItDesk razem z kontrahentem. Wyznacza ona perspektywę celu; miejsca, gdzie obecnie się znajdujemy i jego otoczenie; plan- realizacje drogi do celu i standardy organizacyjne (ilość niezbędnych zasobów, czasu, środków możliwych do wykorzystania). Na tej podstawie dokonuje się przygotowania usługi (wraz z jej testami), wdrożenia i późniejszego użytkowania.

Ciągła ewolucja Twoich usług

W odróżnieniu od klasycznych produktów usługa cały czas ewoluuje, jest analizowana, dopracowywana i udoskonalana. Dzięki czemu, z czasem można niejako zamknąć koło, czyniąc dany poziom usługi punktem wyjścia strategii kolejnego etapu.
Dzięki takiej kontynuacji przedsiębiorca ponosi niższe koszty, dysponuje też ciągle „żywym” produktem, który nieustannie modyfikowany współgra ze zmieniającym się otoczeniem.

Dzięki naszej obsłudze informatycznej, Twój biznes cały czas ewoluuje, dostosowując się do dynamicznych zmian otaczającego go rynku.

Reasumując ItDesk, działając zgodnie ze standardami ITIL v3, oferuje swoim kontrahentom elastyczną, długotrwałą i stale udoskonalaną obsługę informatyczną.

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Dodaj załącznik

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ INNE USŁUGI