strona główna - Marketing Automation

Marketing Automation

WSTECZ

Marketing Automation to nowoczesna platforma, która zwiększy efektywności Twoich kampanii marketingowych prowadzonych w internecie. Dzięki niej zoptymalizujesz i zautomatyzujesz swoje działania, nakierowując je na określone efekty, co pozwoli zwiększyć sprzedaż i cieszyć się z rosnących zysków.
Automatyzacja pozwoli jednak nie tylko zaoszczędzić Twój czas. Wyeliminuje również błąd ludzki. Dzięki wykorzystaniu przejrzystych algorytmów-cyklów, już nigdy nie zgubisz potencjalnego klienta lub zapomnisz o wysłaniu mailingu.

 

W zakres szeroko pojętego marketing automation wchodzi między innymi:

  • monitorowanie działań internautów odwiedzających Twoją witrynę;
  • grupowanie konsumentów przez pryzmat działań jakich dokonali na stronie lub obszaru, z którego się logowali;
  • automatycznego przypisywania konkretnych ofert pod stworzone grupy docelowe;
  • przygotowanie list mailingowych;
  • wysyłka mailingu oraz monitorowanie ich sprzężenia zwrotnego;
  • dobór wyświetlanych treści w oparciu o preferencje klienta;
  • zbieranie informacji o sprzężeniu zwrotnym.

Marketing Automation w praktyce

Możliwości Marketing Automation przekładają się bezpośrednio na działania prokonsumenckie. Za pomocą wyżej wymienionych funkcji możemy np. przypominać o niedokończonym zakupie w swoim sklepie internetowym. Wysłać podziękowanie po udanej transakcji. Informować klienta na temat nowych produktów, promocji z jego kręgu zainteresowań, a nawet składać mu życzenia z okazji urodzin. Wszystko to poddane dokładnemu raportowaniu odnośnie sprzężenia zwrotnego, dzięki czemu będziemy wiedzieć czy działania mailingowe przyniosły zamierzony skutek.

Oprócz wysyłania wiadomości, automatyzacja marketingu doskonale sprawdza się tworząc dynamiczne banery, pop-up lub ramki produktowe prowadząc kampanię z zakresu remarketingu.

W końcu oprogramowanie to pozwala tak zarządzać stroną internetową, by personalizować ją pod konkretnego odwiedzającego nas klienta. Oprogramowanie za pośrednictwem danych behawioralnych i statystycznych o użytkowniku może dobierać odpowiednie treści, grafiki, formularze kontaktowe czy skrypty, tak by dopasować się do potrzeb i zainteresowań odwiedzającego. Działania te przekładają się zaś na mniejszy wskaźnik odrzuceń, dłuższe przebywanie na stronie i wzrost konwersji.

Marketing Automation z itDesk

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta itDesk oferuje szerokie wsparcie Twojego przedsiębiorstwa w zakresie marketing automation. Dzięki nam zyskujesz podwójnie.
Przejmując od Ciebie pieczę w zakresie marketingu internetowego nie tylko oszczędzasz czas na inne zadania, ale również oddajesz marketing w ręce specjalistów z ponad 20 letnim doświadczeniem. Dzięki czemu możesz być pewien, że prowadzone działania są w 100% przemyślane i przeanalizowane pod kątem realizacji określonych przez Ciebie celów.

Ponadto korzystając z usług itDesk możesz również znacząco rozszerzyć swoje działania marketingowe w internecie, wprowadzając kampanie AdWords, korzystając z dobrodziejstw content marketingu czy popularności mediów społecznościowych.

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Dodaj załącznik